Networking Biznesowy

Gdzie są moje kontakty?

Dodano: 12 04 2011

Dzięki rzeczywistemu sprawdzeniu kogo znam i z kim współpracowałem, możemy zbudować imponującą listę kontaktów. Nawet osoby mało towarzyskie, „niebywające” mogą stworzyć długą listę znajomych i firm. Potrzeba tu trochę namysłu, notatnika (lub elektronicznego arkusza), następnie zapisania zebranych informacji. Oczywiście, warto pozbierać wizytówki. Te kilka najlepszych, które wygodnie leżą sobie w wizytowniku (ludzie z zarządu, „grube ryby” ;-), ale nie zapominamy też o tych, które zagubiliśmy pod stertą papierów w ostatniej szufladzie czy… służą jako zakładki do książek. Dobrze zobaczyć, że nasza baza kontaktów zawiera zarówno adres do fachowca od komina, jak i od dyrektora zarządzającego firmą X, handlowców czy też telefon do trenera skoków ze spadochronem… Różnorodność kontaktów jest bardzo cenna.

Dobra baza kontaktowa oparta na rzeczywistych relacjach sprzyja biznesowi, gdyż pozwala na łatwe poszukiwanie rynku dla swoich usług oraz pomaga w dzieleniu się kontaktami z innymi (rekomendowanie usług). Z jej pomocą networker opowiada swoją historię i reklamuje ofertę wśród znajomych, w swojej branży oraz na gruncie relacji pozazawodowych i w wirtualnych sieciach (np. Facebook, GoldenLine, Linkedin).

O tym wszystkim przypominamy na cotygodniowych spotkaniach Towarzystw Biznesowych. Sukces w każdej dziedzinie polega zazwyczaj na wypracowaniu dobrych rozwiązań oraz właściwych nawyków. Networking to dziedzina, która zachęca nas do częstszego myślenia o innych i pomagania im. Z takim podejściem, każde spotkanie Towarzystw jest okazją budowania relacji, pozyskiwania zleceń i zdobywania doświadczeń. Zapraszamy do Warszawy, Katowic, Szczecina, Gdyni… i wkrótce do Twojego miasta!

Autor:

Łukasz Zając

Zarządza Towarzystwem Biznesowym. Socjolog, zainteresowany public relations. Czas dzieli na rzeczy ważne i twórcze. Lubi Warszawę, Kraków, Berlin i Londyn a mieszka w Szczecinie. Z networkingiem zawodowo związany od 2 lat.

Zobacz także:

Jak zdobyć rekomendacje na spotkaniu networkingowym?

 

blog comments powered by Disqus