Networking Biznesowy

Jak zdobyć rekomendacje? Networking to umiejętność biznesowa i nie tylko.

Dodano: 14 06 2011


Kluczem do zdobycia rekomendacji jest pozwolenie innym na jej wydanie. Nie stanie się to dopóty, dopóki nie uzyskają pewności, że warto nas wprowadzić do własnej sieci kontaktów – nie tyle bez uszczerbku dla własnego wizerunku, co z pożytkiem dla niego! Partnerzy networkingowi muszą ponadto wiedzieć komu warto nas polecić.

Dr Ivan Misner, założyciel największej organizacji networkingowej, pisze o następujących punktach, które należy przerobić, by sieć kontaktów zamieniła się w sieć przyjaciół biznesowych de facto równoważną sieci przedstawicieli handlowych. Oto one:

1. wyjaśnij jakich konkretnie rekomendacji potrzebujesz

2. podaj nazwy firm, bądź nazwiska osób, na dotarciu do których Ci zależy

3. opisz swoją wymarzoną rekomendację

4. opisz profile swoich klientów, opowiedz o reprezentatywnych przypadkach

5. naucz swoich partnerów wszystkiego na temat swojej działalności

6. precyzyjnie przedstawiaj swoje potrzeby

 

Autor:

Maciej Gnyszka

Przedsiębiorca, fundraiser, socjolog. Zawodowy poszukiwacz synergii. Wierzy w sferą pozarządową, docenia uczciwy biznes. Założyciel Towarzystw Biznesowych. Współtworzy kluczowe projekty medialne: konserwatywne, oparte na innowacyjnych rozwiązaniach. Wierzy w ogromne złoża kapitału społecznego u Polaków.

 

Zobacz także:

10 założeń networkingu. Jak w pełni wykorzystywać swoje znajomości

O networkingu i szukaniu pracy w Pracuj.pl

 

 

Foto: sxc.hu

 

  • networker

    Grupy Networkingowe I.M. są również w Polsce. W Krakowie jest grupa http://www.bnidragons.pl spotkania ma w wtorki o 07:00 wiecej szeczolow na stronie zapraszam na spotkanie i poznanie powyższych umiejętności w praktyce

blog comments powered by Disqus