Networking Biznesowy

Międzynarodowe kontakty biznesowe, a ich wymiar historyczny

Dodano: 19 07 2013
Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak nasze drobne w skali świata interesy mogą splatać się z wielką historią. Wydaje się jednak w obliczu ostatnich wydarzeń na Wschodzie, że zbliża się okazja, by tego doświadczyć. W dniach 12-24 sierpnia w Warszawie odbędzie się szkolenie z języka polskiego w praktyce i biznesie. Czy – jeśli mowa o biznesie – mogło zabraknąć ekspertów z Towarzystw Biznesowych? To retoryczne pytanie!
Założyciel Towarzystw Biznesowych, Maciej Gnyszka, poprowadzi trzy sesje szkoleniowe w dniach 19-21 sierpnia i będzie mówił oczywiście o networkingu. Uczestnikami kursu będą przedsiębiorcy głównie z Ukrainy, ale spodziewani są także przedstawiciele innych państw zza naszej wschodnej granicy.

Termin zgłoszeń minął wprawdzie 30 maja, ale podejrzewamy że będzie można jeszcze wynegocjować swój udział, jeśli ktoś z Państwa będzie chętny do nawiązania relacji z uczestnikami z zagranicy. Dane na temat kursu znajdują się na stronie organizatora, czyli Szkoły Języka Polskiego TEST.

Tego typu aktywność – prócz zysków networkingowych dla własnego biznesu, jeśli ma on ekspandować w kierunku wschodnim – to także wsparcie związków Ukrainy z Zachodem. Polecamy Państwu relację z ciekawej konferencji na ten temat, która ostatnio odbyła się w Sejmie oraz refleksje na jej temat Macieja Gnyszki. Okazuje się, że Ukraina jest teraz w decydującym dla siebie momencie historii… być może także od nas zależy, czy trwale pozostanie w strefie interesów Rosji, czy będzie otwarta na interesy Polski i innych krajów Unii Europejskiej.

blog comments powered by Disqus